INFO   MUSIC   MP3   SHOWS   BLOG   LINKS   SHOP   FORUM  
×

Fri 23 Jan 09, blog , komentáře [comments] -> 5

sociální zvlhčovač

před časem jsem se rozhodl na pár měsíců přerušit svůj zvyk pití alkoholu.

před časem jsem se rozhodl na pár měsíců přerušit svůj letitý zvyk pití alkoholu. chlast totiž, jakkoli je to výborná věc, má jednu ošemetnou vlastnost: když člověk moc pije, nepozná, že pije moc.

slibuju si tedy od toho, kromě případných zdravotních benefitů (ke kterým mám ostatně postoj celkem rezervovaný – co všechno bych nesměl nebo musel dělat, kdybych se tím měl zabývat? neumřel bych dřív už jen na následky toho stresu?) něco jako reset referenčních rovin, myslím, že to nemůže být na škodu.

jde to docela dobře, zajímavá zkušenost. okolí je často překvapené, někdo obdivně mluví o silné vůli (ono ale té vůle zase tolik netřeba, skutečně to není tak těžké, tedy zřejmě poku není člověk zrovna notor), někteří jedinci jsou zase zklamáni či to těžce nesou...

pokud jde o introspekci, zaznamenal jsem jediný, zato dost patrný rozdíl. stručně řečeno: víc mě štvou lidi. víc mě štve blbá hudba, omezenost (jistě, včetně mé vlastní), stereotypní kecy, schematické soudy. mám míň toho, čemu se obvykle říká tolerance, pochopení atd.

slyšel jsem v této souvislosti bonmot jistého hudebníka a lékaře v jedné osobě (obě tato povolání mají, jak nás i statistiky učí, o chlastu co říci) asi tohoto znění: alkohol je společenský lubrikant, bez něj to drhne.

nebudu se teď zabývat tím, nakolik je či není tato metafora výstižná. kdybychom ji však měli vzít do důdsledků – napadá mě jedno: tam kde je vše, jak má být, není žádné lubrikace třeba...
komentáře [comments]

 1   Feryn (Mon 26 Jan 09, 18:02:26)
Tome, mluvíš mi z duše. Kvůli zdravotním problémům mi v poslední době alkohol (a cigaretový kouř) moc nesvědčí, takže skoro nepiju, asi půl roku jsem nepil vůbec. Pít je prostě u nás normální, kdežto nepít, to už musíš vysvětlovat... A co je komu do toho? Mám pocit, že jsme národem alkoholiků a velkohubých keců.


 2   p.n. (Fri 6 Mar 09, 21:08:09)
Lubrikace slouzi k urychleni, takze je to jen berlicka slouzici tem, co nemaji dosti casu. Alkohol, ostatne jako jine prostredky, slouzi k odbourani(potlaceni) slozek vedomi. Zbyde vnimani. V tom mas pravdu --- vnimas a neprovadis zadne analyzy. Prirozene existuje riziko zavislosti, ale s tim se musi pocitat.


 3   Špagi , jstrnadel (at) gmail (dot) com (Fri 24 Apr 09, 12:15:46)
No jo taky jsem stím už seknul sice se mi zmenšil počet "kamarádů", ale to se dá přežit. Zůstali jen ti skuteční.


 4   Milan , mmjuzi (at) quick (dot) cz (Wed 6 May 09, 14:45:53)
Hm, tak proto se poslední dobou tak málo vídáme...


 5   Typlt , tjf (at) volny (dot) cz (Thu 9 Jul 09, 21:38:19)
Slyšel jsem kdysi krásnou definici: alkohol je BLBÁ droga. Jsem odjakživa abstinent, a tak mě těší sledovat, jak se objevuje objevené. Držím palce!


vložit komentář [add comment]

jméno:
 
e-mail:
 
text:
 
Opište následující písmena:
[Please type down these letters]
 
 

(c) 2008 tomáš vtípil | design & system frantae