INFO   MUSIC   MP3   SHOWS   BLOG   LINKS   SHOP   FORUM  
×

blog ZKLAMÁNÍ ROKU Fri 25 Jan 13   Před chvílí jsem se vrátil z hospody, kde jsem se, krom (dlužno dodat, jiných a naštěstí daleko podstatnější věcí) dozvěděl, že Vladimír Franz podpořil Zemana. Je to v rozporu s jeho programem, s formálními i obsahovými prvky jeho kampaně, se vším, co prezentoval.


blog Dirty Demiurge - čistota a špína Wed 19 Oct 11   Když jsem jako dítě chodil do houslí (což mě zoufale nebavilo), jeden z nejvýraznějších principů, které se mi tam snažili vštípit, byl imperativ čistoty. Hraj čistě! Intonuj přesně! Opovaž se, aby ti během smyku zazněly vedlejší struny, nebo aby se smyčec přiblížil kobylce, kde to špinavě skřípe! Smyčcem táhni stejnoměrně, netlač naň přespříliš, udržuj mírný sklon, aby se prut chrastivě nedotýkal struny!
komentáře [comments] -> 13


blog osa or not to osa? Tue 19 Jul 11   pejstnu sem poněkud nesystémově svou reakci na diskusi pod __tímto článkem z pirátských novin__. týká se nemorálních praktik ochranného svazu autorského. stejně jako u jiných __citlivých témat__ se i při debatě o osa častěji než s rozumnou diskusí člověk setká se zideologizovanými výkřiky. ale co když fakt potřebuju něco zjistit? no nic, šup s tím na blog, třeba se něco dozvím ...
komentáře [comments] -> 5


blog Neslyšet a být slyšen Wed 29 Jun 11   Pokud píšu nějaký blog či jiný text o hudbě, vyjadřuju se tam obvykle z pozice hudebníka nebo posluchače. Dnes mě napadlo, že by nemuselo být špatné napsat něco z pohledu funkce, se kterou mám taky určité zkušenosti, moc se o ní neví a která obě tyto pozice do značné míry propojuje. Budu psát jako zvukař.
komentáře [comments] -> 2


blog Blokovat? (myšlenkový pochod) Mon 25 Apr 11   Tento blog se týká plánované blokády pochodu neonacistů 1. května v Brně. Nějak se o tom rozvířila debata, všichni mě tam zvou, tak jsem se rozhodl se k tomu vyjádřit.
komentáře [comments] -> 13


blog trapné kvílení Mon 21 Mar 11   Trapnost. Zajímavé: tohle slůvko má většinou sílu generálního odsudku a pohrdání. Pokud někdo nebo něco nemá sílu ani na to být prostě špatným, je trapným. Ani není potřeba plýtvat argumenty, protože atribut trapnosti jako by svého nositele vyjímal ze sféry, kde je možno vůbec argumentovat – to bychom ho totiž museli nejdřív vzít vážně, a to neuděláme, abychom sami nevypadali trapně. Strach z vlastní trapnosti posiluje vnímání trapnosti okolí.
komentáře [comments] -> 2


blog líbezné melodie Thu 12 Aug 10   aneb percepce hevoše, lidské ucho, modré housle, mediální praxe a jiné klení
komentáře [comments] -> 8


blog neumění Sat 16 Jan 10   je krásné neumět hrát!
komentáře [comments] -> 11
blog muší hudba s jonem rosem || fly music with jon rose Thu 13 Aug 09   krátká video vzpomínka na slovenský violín || short video memory of violín, slovakia
komentáře [comments] -> 3(c) 2008 tomáš vtípil | design & system frantae